Предавање на тему „Отпад и рециклажа“

Тања Јуришић – наша мештанка запослена у општини Богатић на пословима заштите животне средине одржала је ученицима петог до осмог разреда предавање на тему „ Отпад и рециклажа“, 29.12.2015. г. Ученици су усвојили знања о отпаду, пореклу отпада, структури и агрегатном стању, такође о последицама отпада на животну средину. Логичан след овог предавања била би практична активност ученика на сакупљању и разврставању отпада и набавка рециклажних контејнера. Тиме би се реализовала вишегодишња иницијатива Ученичког парламента за набавку контејнера за школско двориште и аутобуско стајалиште. Како нам је Тања Јуришић истакла, највећи проблем је транспорт сакупљеног отпада.