Превенција насиља, ризици и мере заштите

Слободанка Алексић – психолог, одржала је у ОШ“Јанко Веселиновић Црна Бара 10.03.2018. године семинар на тему „Превенција насиља, ризици и мере заштите“. На семинару су били присутни наставници предметне наставе, наставници разредне наставе, секретар-правник и стручни сарадници. Акценат је стављен на реаговање и заустављање појаве вршњачког вербалног и физичког насиља. Реализатор семинара је такође информисала учеснике семинара о насталим изменама у Закону о основама система образовања и васпитања, на одредбе које се односе на забрану насиља, злостављања и занемаривања деце. Јако је битно да наставници у школи негују културу мира и толеранције, да са ђацима и родитељима отворено говоре о насиљу и да код деце развијају поштовање различитости. Учесници семинара су јако задовољни предавањем и значајем разумевања и схватања превентивног деловања, као и упознавање начина којима се може предупредити појава многих дисциплинских проблема.
Текст припремила Снежана Мијатовић, директор школе.