Семинар „Инклузија по мери детета“

Семинар “ Инклузија по мери детета “ одржан је од 9.11. до 10.11. за учитеље и наставнике наше школе са циљем стицања и унапређивања знања о узроцима, клиничкој слици, као и комуникацијским моделима за децу у инклузији. Реализатори семинара су др сци Мирјана Совиљ, Марина Вујовић, др сци Љиљана Добријевић и Вања Ненадовић који веома сигурно воде учеснике ка другачијем приступу наставном процесу у коме ученик није објекат над којим се изводи настава већ активан учесник чијим особеностима прилагођавамо наставу и учење. Наставници, педагози упознавају и сагледавају личност и специфичне способности детета које ће бити основа за његово одрастање и интерактивно образовање. Учесници семинара су истакли успешну реализацију и сврсисходност семинара.